Kėtė radhė dashuria e saj ėshtė hedhur tek njė cigan

Shko poshtė

default Kėtė radhė dashuria e saj ėshtė hedhur tek njė cigan

Mesazh nga Admin prej Sun Oct 14, 2007 6:11 am

Kėtė radhė dashuria e saj ėshtė hedhur tek njė cigan.
Ajo ka gabuar dhe pėrpiqet domosdoshmėrish tė gjejė njė mėnyrė pėr t’i kėrkuar falje njeriut, humbja e tė cilit e bėn tė ndjehet keq. Nė klipin qė do tė prezantojė sė shpejti nė ekranet shqiptare, Ēiljeta Xhilaga ėshtė pėrpjekur tė jetė njė aktore e vėrtetė, ndonėse ėshtė vendosur nė rolin e njė ciganeje. Bėhet fjalė pėr kėngėn “Falma”, e cila ėshtė pjesė e albumit tė kėngėtares, qė pritet tė jetė nė treg nė mes tė muajit korrik. Kėnga ėshtė njė krijim i Gramoz Kozelit, qė sė bashku me Adi Hilėn, Florin dhe Kastron, janė bashkėpunėtorėt kryesorė tė kėngėtares nė albumin e saj, qė do tė pėrmbajė dhjetė kėngė. Kėngėtarja tregon se impenjimi pėr kėtė album ka qenė maksimal dhe se pikėrisht pėr shkak tė kėrkesave tė saj nė kėtė drejtim ėshtė vonuar edhe hedhja e tij nė treg. “Janė dhjetė kėngė tė reja dhe tė papublikuara mė parė”, tregon Ēiljeta, e cila shton se kėnga “Falma” ėshtė e para qė prezanton pėr publikun albumin e saj tė ri. Megjithatė ajo mendon se ndoshta mė vonė, njė tjetėr kėngė e albumit do tė shoqėrohet me njė video. Klipi ėshtė realizuar nga “Max production”, ndėrsa pėr xhirimet ėshtė shfrytėzuar natyra, kryesisht nė zonėn e Dajtit. Koncepti i klipit, sigurisht nė pėrputhje me tekstin dhe muzikėn e kėngės, risjell nė kujtesė ritmet dhe stilet cigane tė tė jetuarit, ndėrsa ka si subjekt njė linjė dashurie. Ndarja nga i dashuri e bėn vajzėn tė pendohet pėr gabimin dhe tė kėrkojė ēdo mundėsi pėr t’i thėnė atij mė fal dhe pėr tė gjetur rikthimin nė krahėt e partnerit. Ēiljeta tregon se do tė na surprizojė edhe me veshjet, qė gjithashtu do tė jenė nė stilin cigan.

Nė fakt, nga sa kemi mėsuar, Ēiljeta kishte planifikuar qė videon e saj tė re ta publikonte pak kohė mė parė, por shirat e vazhdueshėm nė fillim tė verės nuk e lejuan tė ishte brenda parashikimeve tė menduara. E megjithatė tani gjithēka ėshtė gati dhe shumė shpejt Ēiljetės i duhet tė presė vetėm mendimin e fansave tė saj. Nė kėtė album, kėngėtarja ka realizuar edhe njė duet me Ingrit Gjonin. Por paralelisht me punėn pėr albumin, Ēiljeta tregon se gjatė gjithė stinės sė verės ėshtė e impenjuar me koncerte, si brenda ashtu edhe jashtė vendit, duke na kujtuar edhe njė herė se ky ėshtė momenti mė i mirė pėr tė gjithė kėngėtarėt nė punėn e tyre. Gjithsesi, Ēili ėshtė nga ata njerėz qė nuk mund tė lenė kurrsesi qė puna t’iu marrė tė drejtėn pėr tė pushuar, ndaj nuk mund ta privojė veten edhe nga kjo kėnaqėsi. Kėtė vit ka zgjedhur Sarandėn pėr tė qėndruar disa ditė sė bashku me Romeon.

Admin
Admin

Numri i postimeve : 12
Registration date : 19/09/2007

Shiko profilin e anėtarit http://web-alternativa.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi